1200px Kindlused Narva je kaldal

15.05.2017_NOORE AIAPIDAJA KURSUSED

MTÜ “Uus Sild“ kutsus mais 2017 ellu projekti nimetusega «Labürint», mida teostatakse kahe projekti, "Rahvapargid" ja "Tugila", alusel. Teoreetilised ja praktilised üritused on suunatud sellele, et tutvustada 9. klassi lõpetajaid erinevate erialadega ja nende erialadega seotud mitmesuguste töödega. 16. mail toimusid Kreenholmi gümnaasiumis tegevused-treeningud aedniku ja koka erialadele. Tegvuste jooksul said osalejad vastavate spetsialistide juhendamisel praktikas teada nende erialade mõnedest töövõtetest.

Selle ürituse eesmärgiks on anda õpilastele mõningast töökogemust, mille alusel nad suudaksid teadlikumalt ja eesmärgikindlamalt laiendada oma teadmisi neid huvitavas valdkonnas ning valida enda jaoks välja tulevane eriala. Peale praktilist tööd nendel erialadel on osa tegevusest suunatud iga osaleja individuaalsete vajaduste avamisele, iga osaleja erisuste ja võimekuste avamisele, et ta saaks valida tööalast tegevust, mis on talle kõige rohkem sobiv. Treeningute lõpuosas said kõik soovijad tutvuda mõnede teiste erialadega ning nende õppimise võimalustega Eestis ja välismaal.

16.05.2017 Noore aiapidaja kursus

MTÜ Uus Sild viis koostöös Räpina Aianduskooliga 15.mail läbi aedniku ametit tutvustava kursuse. Kursus toimus õunaaia territooriumil, Kreenholmi gümnaasiumi õues. Koolituse teoreetilise ja praktilise osa Narva koolide lõpetajatele (Soldino, Kesklinna ja Kreenholmi gümnaasium ning Paju kool) viisid läbi Räpina Aianduskooli õpetajad.

Aedniku töövahendite tutvustamiseks kooliõpilastele olid Räpina Aianduskoolist sõitnud kohale 2 õpetajat koos kooli õppedirektori Liina Paluga. Vanemate klasside õpilased mitte ei kuulanud ainult ära ametit tutvustava teoreetilise loengu vaid said ka proovida tööd oksakääride ja põõsalõikuriga, teha isesisvalt korda vanad õunapuud. Õpetajad rääkisid tulevastele võimalikele õppuritele, kes tahaksid omandada seda huvitavat eriala, et õunapuu peab olema nii harv, et selle okste vahelt võib „mütsi läbi visata”. Järgmisel õppeaastal kavatseb Räpina Aianduskool avada uue venekeelse õppekeelega kursuse erialal nooremaednik.

Olga Krause, ajaleht Aiapidaja, 01.06.2017

©2018 MTÜ Uus Sild. All Rights Reserved.

Search