1200px Kindlused Narva je kaldal

29.09.2017_AIAPIDAMISE MEISTRIKLASS, MAASTIKUARHITEKTI ERIALA

Kreenholmi Gümnaasiumi 8.kl 24 õpilast võtsid osa aiapidamise meistriklassist. Projekti „Labürint” korraldaja- MTÜ Uus Sild ja Olga Dvortsova, maastikuarhitekt Tallinnast, tutvustasid õpilastele maastikuarhitekti eriala. 

MTÜ Uus Sild alustas mais 2017 projekti “Labürint”, mida teostatakse 2 projekti- „Rahvapargid” ja „Tugila” raamides. Teoreetilised ja praktilised tegevused on suunatud sellele, et tutvustada 8-9 klasside õpilastele mitmesuguste erialadega ja nendega seotud tegevustega.https://www.peoplesparks.ee/index.php/ru-ru/novosti/130-kurs-molodogo-sadovoda

Master klass KreenhoolmgumnaasiumTutvustamine algas gümnaasiumi viljapuuaia korrastamisega. Õpilased koristasid lehti, lõikasid õunapuude vanu oksi. Vaatlesid tähelepanelikult ala, mida nad koristasid. Kohe meistriklassi algusel jagati lastele kooliaeda kujutavad planšetid. Joonisel oli antud 4-ks nummerdatud sektoriks jagatud aia plaan. Koristamise protsessis õpilased, kes jaotati samuti 4 meeskonda, pidid uurima aia üht sektorit. Õpilased pidid pärast uurimist kandma ühele suurele lehele oma sektori kõik detailid- teerajad, puude hulk, ehitised jne.

Master klass Kreenhoolmgumnaasium8

Pärast seda, kooli aulas, süvenesid lapsed viljapuuaia planeerimisse. Nendele tehti ettepanek kasutada kujutlusvõimet ja näidata, millisena nad tahaks näha tulevikus oma kooli aeda. Meistriklassi lõpus esitasid kõik 4 gruppi oma plaanid ja jutustasid, mida nad tahaks veel näha nende viljapuuaias.

Master klass Kreenhoolmgumnaasium12

Kõik meistriklassi fotod on siin здесь.

 

©2018 MTÜ Uus Sild. All Rights Reserved.

Search